Loading...
Митне оформлення імпорту2022-02-07T14:27:42+02:00
Imex Solutions » Послуги » Митно-брокерські послуги » Митне оформлення імпорту

Імпорт – це ввезення на територію держави товарів чи сировини для реалізації чи переробки. Імпорт регулюється тарифними (мита, податки, акцизні збори) та нетарифними (дозвіл, ліцензування) засобами.

Процедура митного оформлення

Для початку необхідно внести пункт про зовнішньоекономічну діяльність до статуту підприємства та знайти надійного постачальника товарів, які підприємство збирається імпортувати до України. Важливо переконатися у сумлінності закордонного партнера, щоб уникнути майбутніх складнощів під час проходження митних процедур. Якщо якість продукції та надійність постачальника не викликають сумніву, можна укладати зовнішньоекономічний контракт та з’ясувати умови постачання Інкотермсу. Інкотермс – міжнародні торгові правила, які фіксують, хто оплачує митні та транспортні витрати, і на якому етапі відповідальність у разі псування чи зникнення вантажу переходить від продавця до покупця.

Імпортер зобов’язаний акредитуватися та отримати обліковий номер бажано у тому митному органі, в якому проходитиме митне оформлення надалі.

Наступним, дуже важливим етапом розмитнення є присвоєння імпортованого товару коду УКТ ЗЕД. Код визначається відповідно до шести правил інтерпретації, з якими можна ознайомитись у Законі України «Про Митний тариф України» від 4 червня 2020 року № 674-IX. Від номера УКТ ЗЕД залежить, які документи необхідні для оформлення та яка сума зборів та мит оплачується державі. Своєчасне подання документів та оплата мит полегшить та прискорить митне очищення імпорту.

Документи для митного оформлення

Основний пакет документів:

1. Зовнішньоекономічний договір із необхідними комерційними додатками.

2. Рахунок-фактура (інвойс). Документ, яким оплачується товар. У рахунку-фактурі вказується постачальник та покупець, назва товару, кількість та одиниця виміру, ціна та вартість.

3. Транспортні документи. Залежно від способу доставки вантажу, це може бути коносамент (морські перевезення), коносамент FIATA (комбіновані перевезення), CMR (перевезення автомобільним транспортом), авіанакладна, залізнична накладна.

4. Пакувальний лист з інформацією про вантаж: номер рахунку-фактури, опис товару, упаковка та маркування товару, вага та габарити.

5. Сертифікат походження, що підтверджує країну походження товару.

Крім вищезгаданих митний орган може запросити і додаткову інформацію. Залежно від коду УКТ ЗЕД можуть знадобитися ветеринарний або карантинний сертифікат, сертифікат відповідності, висновок СБУ на товари спеціального призначення, висновок про відсутність у товарі наркотичних засобів та інше.

Важливо підготувати необхідні папери та дозволи до того, як товар прибуде до місця митного оформлення. Це допоможе уникнути простоїв або штрафів, а в найгіршому випадку і конфіскації вантажу.

Після вибору коду УКТ ЗЕД та підготовки пакета документів заповнюється митна декларація та сплачуються податки та мита.

Тарифи на митне оформлення

Обов’язкові платежі під час імпорту:

  • Мито встановлюється Митним кодексом України. Ставки мита на різні види товарів за УКТ ЗЕД відображені у «Митному тарифі»;
  • акцизний податок на деякі види товарів, що ввозяться, наприклад, алкогольні та тютюнові вироби;
  • ПДВ 20% на всі товари, що імпортуються, крім зазначених в українському законодавстві.

Крім обов’язкових платежів, варто передбачити витрати на отримання ліцензій та дозволів від контролюючих органів України.

Завершальний етап митного оформлення імпорту

Після отримання митної декларації митний орган оглядає подані документи, здійснює контроль вартості та сплати податків та перевіряє вантаж за автоматичною системою аналізу та управління ризиками (АСАУР). Якщо АСАУР повідомляє про можливі порушення, митний інспектор запитує додаткові документи чи дозволи.

Коректне виконання всіх процесів та дотримання затверджених законодавством України норм та правил дозволить пройти розмитнення за кілька годин. Оскільки митне законодавство дуже складне та заплутане, краще звернутися до митного брокера для консультації та оформлення документів. Спеціалісти «ImEx Solutions» працюють у галузі митних та логістичних послуг понад п’ятнадцять років та відслідковують зміни в українському та міжнародному законодавстві, щоб забезпечити клієнтам безперешкодне проходження необхідних процедур при імпорті товарів в Україну.

Вартість послуг ImEx Solutions

Послуга Ціна за міжнародні експерс-відправлення, грн. Ціна за оформлення в зоні Вантажно-митного комплексу, грн.
Складання та оформлення вантажної митної декларації за кодами Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД)
до 5 кодів УКТ ЗЕД 2000,00 2400,00
від 6 до 10 кодів УКТ ЗЕД 2500,00 2900,00
від 11 до 15 кодів УКТ ЗЕД 3000,00 3400,00
від 16 до 30 кодів УКТ ЗЕД 3500,00 3900,00
понад 30 кодів УКТ ЗЕД 4000,00 4400,00
Складання та оформлення «попереднього повідомлення (IM40EE)»

Складання та оформлення внутрішнього транзиту (TP81AA)

500,00 500,00
Складання та оформлення «попередньої декларації (ІМ40ЕЕ з фінансовою гарантією)» 550,00 550,00
Проведення ідентифікаційного огляду товарів 500,00 500,00
Оформлення вантажів юридичних осіб вартістю до 150 євро в митних режимах імпорт/експорт 800,00 800,00
Отримання погодження з відділу номенклатури та відділу тарифів 500,00 500,00

Відповіді на поширені питання

Митне оформлення вантажів – що це?2022-02-07T10:55:52+02:00

Будь-який товар, що ввозиться на територію України, має пройти митне оформлення. Для цього треба визначити код УКТ ЗЕД імпортованого товару, підготувати відповідні дозвільні документи згідно з кодом, заповнити митну декларацію та сплатити необхідні мита, збори та податки. Після цього імпортний товар випускається в обіг на території України.

Як відбувається розмитнення товару в Україні?2022-02-07T11:26:07+02:00

Для розмитнення товару заповнюється митна декларація та сплачуються мита, податки та акцизні збори. Розмір оплат та перелік необхідних дозволів визначається законодавством України.

Які документи необхідні для митного оформлення імпорту в Україні?2022-02-07T11:33:41+02:00

Для митного оформлення імпорту треба надати:

  • зовнішньоекономічний договір,
  • рахунок-фактура (інвойс),
  • транспортні документи,
  • пакувальний лист,
  • сертифікат походження товару.

Крім того, митний інспектор може запросити додаткові документи, залежно від коду УКТ ЗЕД.

Процедура митного оформлення імпорту2022-02-07T11:45:13+02:00

Митне оформлення складається з кількох послідовних етапів:

1. Акредитація підприємства на митниці.
2. Визначення коду УКТ ЗЕД товару, що імпортується.
3. Підготовка пакета документів.
4. Наповнення митної декларації.
5. Оплата податків, мит та зборів.

Отримуйте задоволення від швидкого розмитнення!

Якість. Швидкість. Низька ціна.

Отримати консультацію!
Go to Top