Loading...
Митне оформлення експорту2022-02-08T13:35:57+02:00
Imex Solutions » Послуги » Митно-брокерські послуги » Митне оформлення експорту

Експорт – важлива частина міжнародної торгівлі. За рахунок розширення частки експортованих товарів та географії країн-імпортерів підприємства України збільшують оборот та зайнятість, що благотворно позначається на економіці та добробуті держави.

Що таке експорт? Хто може експортувати?

Експорт – вивезення товару за межі митної території країни. Відповідно до чинного законодавства, експортером може бути:

 • фізична особа;
 • юридична особа;
 • громадське об’єднання чи організація;
 • спільне підприємство, зареєстроване в Україні.

Державні органи вважають експортером суб’єкта за наявності:

 • офіційної реєстрації та банківського рахунку;
 • електронного цифрового підпису;
 • акредитації на митниці.

Для вивезення будь-якої продукції необхідне митне оформлення товарів. Експорт окремих видів продукції (інтелектуальної власності, товарів культурного значення, продуктів сільського господарства та тваринництва тощо) потребує додаткового дозволу окремих державних органів.
Кожна держава забороняє вивезення певних видів продукції. Експортер повинен бути знайомий з усіма вимогами митних органів та особливостями процесу.

Митне оформлення вантажів (експорт) також позначають терміном «замитнення». Навпаки, процес оформлення товару на митниці для імпорту часто називають словом «розмитнення».

Для прискорення процесу вивезення товару за межі митної території експортер використовує спеціального працівника, який знається на тонкощах затаможки, або вдається до послуг митного брокера.

Порядок оформлення експорту в Україні

Порядок оформлення експорту складається з кількох етапів. Для початку процедури власник вантажу або його представник звертається до митних органів.

Стаття 247 «Митного кодексу» дозволяє надсилати звернення як до пунктів пропуску через митний кордон України, так і до підрозділів керівних органів митниці.

Отримавши звернення, державні органи перевіряють:

 • чи дозволено товар до вивезення за межі країни;
 • чи правильно оформлені документи експорту;
 • чи власник заплатив необхідні мита.

За потреби вантаж проходить радіологічний, фітосанітарний та інші види контролю. Після перевірки документів та фізичного огляду органи митниці дозволяють вивезти товар за межі України.

Основні проблеми замитнення товарів в Україні

Митне оформлення — складна процедура, яка потребує спеціальної підготовки. Як правило, експортери стикаються з такими проблемами:

 • Незнання послідовності проходження процедури оформлення, відсутність досвіду спілкування зі співробітниками митниці та, як наслідок, втрата часу.
 • Відсутність всіх необхідних для експорту документів. Для оформлення необхідні два пакети: документи, що підтверджують право власника на вантаж, ведення зовнішньоекономічної діяльності та декларації про намір вивезти товар, а також документи, що характеризують вантаж (сертифікати, ліцензії тощо). Деякі види товарів потребують нетарифного регулювання або спеціальних дозволів.
 • Помилки у заповненні документів. Вимоги законодавства та нормативних актів постійно змінюються. Власник може допустити неточності у класифікації товару, позначенні країни походження вантажу, підрахунку вартості.

Чому варто звернутися до Imex Solutions

Митне оформлення на експорт – один із напрямків роботи Imex Solutions. Ми знаємо, які документи потрібні для замитнення та як їх заповнити, щоб у представників митниці не виникало претензій. Звертаючись до нас, ви заощаджуєте час. Процедура оформлення відбувається швидко, і ваші замовники отримують товар у термін, передбачений контрактом. Підтримуємо клієнтів у режимі 24/7.

Телефонуйте або заповнюйте форму на сайті. Проконсультуємо, відповімо на всі запитання щодо замитнення, запропонуємо вигідні умови співпраці.

Відповіді на поширені питання

Замитнення товару – що це?2022-02-08T11:52:50+02:00

Замитнення товару на експорт – назва, якою позначають процес митного оформлення. Протилежне поняття – «розмитнення» – декларування на митниці імпортованого товару.

Як відбувається митне оформлення експорту товарів?2022-02-08T12:00:56+02:00

Відповідно до статті 247 “Митного кодексу України”, цілодобове митне оформлення (експорт) відбувається у пункті пропуску через державну митницю або протягом робочого дня за місцем знаходження відповідних підрозділів митних органів.

Які документи необхідні для експорту товару з України2022-02-08T12:02:46+02:00

Відповідаючи на запитання, які документи необхідні для експорту товару з України, фахівці називають два списки:

 • основний – документи, які надають всі, хто займається експортом (підтвердження права власності на товар, експортна декларація, декларація вартості тощо);
 • додатковий – документи, що вимагаються митними органами залежно від специфіки товару, що вивозиться (сертифікати безпеки, паспорта, ліцензії тощо).
Порядок митного оформлення експорту2022-02-08T12:05:27+02:00

Процедура експорту товару проходить у кілька етапів:

 • власник або його довірена особа передає вантаж, що експортується, для митного огляду;
 • власник або його довірена особа подає декларацію та інші необхідні документи;
 • представники митниці перевіряють допустимість вивезення цієї категорії товару за межі території України та проводять фізичний огляд вантажу;
 • експортер сплачує мито.

Отримуйте задоволення від швидкого розмитнення!

Якість. Швидкість. Низька ціна.

Отримати консультацію!
Go to Top